KURUMSAL

PEHLİVAN KISPET

Gücünü tarihten alan ve kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biri olan yağlı güreşler deyince akla ilk gelen figürlerden biridir kıspet. Kıspet aynı zamanda ‘pehlivanın yarısı’ ve ‘pehlivan pantolonu’ olarak da bilinir. Pehlivan Kıspet olarak Samsun merkezli kurumumuzda Türkiye’nin yetiştirdiği pehlivanlara kıspet temin etmeye çalışıyoruz.

Geleneği yüzyıllara dayanan ama günümüzde ustası oldukça azalan kıspet üretimi noktasında kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeden geleneğimizi yaşatmaya devam ediyoruz.

Kıspet üretimi için gerekli olan nitelikli derilerin temin aşaması, üretim ve dikim aşaması, paketleme aşaması gibi süreçlerde profesyonel bir çalışma yapıyoruz. Samsun’da köklerinden gelen birikim ve verdiğimiz hizmet ile pehlivanlarımız kazandıkça gurur duyuyoruz.

Misyon

Türkiye’de kıspet üretebilen noktalar sayı olarak çok azalmış durumda olduğundan misyonumuzun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Tarihi binlerce yıl geçmişe dayanan ata sporumuz güreşlere olan ilgi azalmamış olsa da aynı durum kıspet üretimi için pek geçerli olmadığından Pehlivan Kıspet olarak bu tarihi misyonu devralmak, yeni kıspet ustaları yetiştirmek ve pehlivanların zaferine katkıda bulunmak en büyük hedefimizdir. Misyonumuz bu tarihi sporun yaşatılmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyon

Pehlivan Kıspet olarak vizyonumuz, kıspet üretiminde en kaliteli materyalleri bularak üretim sürecini gerçekleştirmek, siparişi söz verilen tarihten önce sahibine ulaştırmak ve müsabakalarda gönül rahatlığı ile kullanılacak bir ürün oluşturmaktır. Aynı zamanda, Türkiye’nin her yerine istenilen zamanda kıspet temini yaparak bu geleneğin sönmemesini sağlamaktır.